SYCYLIA - WYSPA SŁOŃCA

oferta przeznaczona dla osób chcących się uczyć języka angielskiegoMamy przyjemność zaproponować wyjazd do Włoch i na Sycylię, która jest największą i najgęściej zaludnioną wyspą na Morzu Śródziemnym. Tylko 3 km dzielą ją od Półwyspu Apenińskiego i zaledwie 140 km od Afryki. Pobyt na niej stanowi ucztę zarówno dla duszy jak i ciała. Sycylia wyróżnia się wśród pozostałych rejonów Włoch. Pod względem społecznym i kulturowym odbiega również od większości krajów europejskich. Uważa się ją za most łączący Europę z Afryką. Sycylia jest miejscem, gdzie można odnaleźć ślady kultur wielu narodów – Greków, Rzymian, Arabów, Normanów i Hiszpanów. Oprócz naturalnego uroku, oferuje zwiedzającym trzy tysiące lat historii ludów, które ją zamieszkiwały. To właśnie tu można odnaleźć najlepiej zachowane na świecie zabytki kultury starożytnej Grecji, średniowieczne zabytki architektury normańskiej i mauretańskiej.
Dodatkowo jedną z największych atrakcji jest możliwość zobaczenia największego, czynnego wulkanu w Europie - Etny.

Czas trwania: 27.06.-08.07.2020 r.
Cena: 1990 zł + 50 € * + 10 zł z tytułu obowiązkowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Program:
Dzień 1 - Wyjazd z Zielonej Góry o godzinie 17:00, Parking przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym Zielona Góra ul. Sulechowska 41, nocny przejazd przez Niemcy, Austrię, północne Włochy.
Dzień 2 - Przyjazd do Chianciano Terme, zakwaterowanie, zajęcia z języka włoskiego, nauka piosenek, spacer po Starym Mieście.
Dzień 3 - Wyjazd w kierunku Kalabrii; po drodze zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Pompejach- najsłynniejszego dziś starożytnego miasta rzymskiego;
zakwaterowanie w hotelu na Kalabrii.
Dzień 4 - Przyjazd na Sycylię. Zdobycie Etny- wycieczka na najwyższy czynny wulkan w Europie – 3340m n.p.m.
Przyjazd do miejscowości Agrigento na Sycylii, zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 5 - 8 - Zwiedzanie podczas pobytu na Sycylii:
- Agrigento - zwiedzanie starego miasta;
- „Valle dei templi” - dolina starożytnych świątyń wpisana na światową listę zabytków UNESCO: Świątynia Zgody, Świątynia Junony, Świątynia Herkulesa;
- Eraclea Minoa - stanowisko archeologiczne dawnej koloni starożytnej Grecji;
- Scciaca - w średniowieczu ważne arabskie miasto, dziś słynne z przepięknej ceramiki;
- Savoca - miejscowość górska słynna z sycylijskich planów filmowych „Ojca Chrzestnego”;
- Palazzo Adriano - śladami „Cienema Paradiso”;
- Carleone.
Dzień 9 - Po obiedzie wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do starej Enny – tzw. Belweder Sycylii.
Wyjazd do Toskanii.
Dzień 10 - Powrót do Hotelu w Chianciano Terme, wizyta w Muzeum Archeologicznym, zajęcia grupowe podsumowujące wyjazd.
Dzień 11 - Śniadanie, lunchpakiet, wykwaterowanie. Przyjazd do Florencji - zwiedzanie miasta, m. in.: kościół Santa Croce, bazylika Santa Maria della Fiore, baptysterium, plac Signiori, Ponte Vecchio;
wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Dzień 12 - Przyjazd do Zielonej Góry około godziny 11-tej.


Świadczenia w cenie imprezy: 5 noclegów w hotelu *** w Agrigento ( hotel z basenem ), 2 noclegi w hotelu *** w Toskanii - Chianciano Terme , 1 nocleg w hotelu *** na Kalabrii, posiłki - śniadanie, lunche (lub lunch pakiet), obiadokolacje; przejazd autokarem wysokopokładowym wyposażonym w klimatyzację, barek, WC i DVD; ubezpieczenie KL+NNW+BP, opiekę pilota i wychowawców w czasie całego pobytu, realizacja programu turystyczno-rekreacyjnego.
Na życzenie możemy wskazać możliwość dodatkowego ubezpieczenia od odwołania wyjazdu.

Bezpieczeństwo grupy jest dla nas sprawą priorytetową. Dlatego zatrudniamy wychowawców z dużym doświadczeniem pedagogicznym, mających praktykę w prowadzeniu obozów i kolonii. Miejsce, które wybraliśmy szczególnie nadaje się do organizacji wypoczynku letniego. Chcieliśmy w programie naszego pobytu połączyć zdobywanie wiedzy z zakresu historii i kultury narodów związanych z dziejami Półwyspu Apenińskiego z typowym wakacyjnym wypoczynkiem, korzystając z uroków słonecznych plaż Morza Śródziemnego.*Cena skalkulowana na dzień 08.11.2019 r. może ulec zmianie.

Informujemy ponadto, że ze względów od nas niezależnych program zwiedzania może ulec modyfikacjom.

Zarejestruj się na tę imprezę poprzez formularz zgłoszeniowy